Price: Click here
Technical Information: Click here
99.9-Percent Efficient and works with Natural Gas fuel source
Easy Installation for Wall or Floor Mount (Base, Wall Brackets and Connection Tube Included)
Piezo Ignition and OMNI Approved
Height = 24 inch , Length = 8 inch , Width = 26 inch , Weight = 30 pounds.